Na webu Skautqa můžete klást otázky týkající se skautingu, Junáka nebo vedení skautské družiny nebo oddílu a dostávat odpovědi od ostatních skautských činovníků.

Klikněte sem pro více informací.

Toto není oficiální web Junáka.

Na schůzku přišel neplánovaně nováček. Jak mám upravit program?

+1 bodů
Měl jsem připravenou schůzku pro svoji družinu 7 vlčat, ale na začátku schůzky přišla za námi paní, kterou jsem neznal a řekla, že její syn, kterého přivedla, by možná chtěl začít chodit na skauta a jestli může už být na této schůzce.

Jak mám v takovém případě upravit program, abych co nejvíce zaujal nováčka, a přitom to neuškodilo stávajícím členům družiny? Je vhodné zařadit jako první seznamovačky? Jsou nějaké obecné rady, které by se mi v této situaci hodily?
25.5.2015 Prvotní otázky (402 bodů)  

1 odpověď (nemusí být pravdivá)

+1 bodů
Seznamovačky jsou určitě dobrý základ, nováček potřebuje alespoň tušit jména. Na začátek je také dobré svěřit družinu na chvíli podrádci nebo nejstaršímu členovi družiny, a provést nováčka s maminkou klubovnou, vysvětlit jim, jak často se scházíte, co je náplní schůzky a jaké potřebuje vybavení. Potom se s maminkou dohodni, zda syn zůstane už na této schůzce (v tom případě jí sděl, v kolik schůzka končí a ona si má syna vyzvednout), nebo zda přijde až na tu příští.

Pokud můžeš program upravit tak, aby byl například pro dvojice nebo pro týmy, nováček se může hned zapojit. Při znalostních nebo dovednostních soutěžích ho můžeš pasovat do role pomocníka nebo diváka. Pro takové situace se hodí mít v rukávu pár nenáročných programů navíc - seznamovačky, stmelovačky apod.
26.5.2015 kata.smajzrova (230 bodů)  
Upraveno 26.5.2015 Profesor
...