Na webu Skautqa můžete klást otázky týkající se skautingu, Junáka nebo vedení skautské družiny nebo oddílu a dostávat odpovědi od ostatních skautských činovníků.

Klikněte sem pro více informací.

Toto není oficiální web Junáka.

Na schůzku mi přišel jen jeden člen. Co mám udělat?

+3 bodů

Naše družina má 5 členů, ale na tuto schůzku přišel jen jeden z nich. Je to družina mladších skautů. Měl bych schůzku v takovém případě zrušit nebo ji stejně mít. Pokud ano, jak můžu takovou schůzku udělat zábavnou a zajímavou?

(Otázka přidána, abychom měli do začátku také nějaké těžší otázky zajímavé pro mladé rádce.)

25.5.2015 Prvotní otázky (402 bodů)  

2 odpovědí (nemusí být pravdivé)

+3 bodů
Buď to vezmeš jako problém, nebo jako výzvu :-) Podle mě je to ideální příležitost pro individuální práci s dotyčným - od probírání myšlenkových základů přes zpětnou vazbu na chod družiny po nezávazné povídání na lidské rovině...
28.5.2015 profa (100 bodů)  
Přesně tak, snadno se pak prochází stezka, u toho povídá a to i jinak než když je tam více lidí. Fajn příležitost.
Můžete si zahrát i nějakou hru proti sobě (třeba moji oblíbenou, "pošli tužku po stole co nejblíže jejímu okraji, ale tak, aby nespadla", na proběhnutí si můžete zaházet frisbeem, nebo si zahrát přehazovanou přes sebe...)
+1 bodů
Když jsem byl rádce, využíval jsem takové situace k tomu, aby schůzka byla naopak co nejvíc motivační pro toho jednoho. Uměl pak "nakazit" ostatní na další schůzce vyprávěním, co se na schuzce dělo takovým způsobem, že to všechny, co nedorazili, mrzelo.

Vím, že jsme chodili třeba do bazénu, kina, mnohdy jsem třeba s dotyčným připravil další schuzku, se kterou mi potom další týden moc rád pomohl a vedl jí se mnou :-)
9.10.2015 Pája (180 bodů)  
Upraveno 10.10.2015 Profesor
...