Na webu Skautqa můžete klást otázky týkající se skautingu, Junáka nebo vedení skautské družiny nebo oddílu a dostávat odpovědi od ostatních skautských činovníků.

Klikněte sem pro více informací.

Toto není oficiální web Junáka.

Vlče omylem vrhlo míč na dalšího člena a ten se rozbrečel. Co mám udělat?

0 bodů

Hráli jsme fotbal a jedno z mých vlčat (řekněme Honzík) vykoplo míč silně a netrefilo se - místo toho míč trefil jiné vlče (řekněme Mirka) do tváře. Mirek se okamžitě rozbrečel, ale když jsem se přiběhl podívat, žádné zranění neměl ani si nestěžuje na žádnou bolest hlavy nebo zubů. Honzík tam tak nějak postával a nevěděl, co má dělat. 

Co bych měl v této chvíli udělat?

  • Je vhodné Mirka omluvit ze zbytku hry?
  • Mám Honzíka donutit, aby se omluvil, popř. jak silně?
  • Mohu této situace nějak využít, abych posílil kamarádství v družině nebo vštípil vlčatům nějaké hodnoty?
22.5.2015 Prvotní otázky (402 bodů)  

1 odpověď (nemusí být pravdivá)

+2 bodů
Pokud je Mirek otřesen, tak ho můžeš omluvit ze hry. Pokud vypadá že by rád hrál dál, může si dát na chvíli pauzu a pak se znovu zapojit.

Pokud to bylo omylem a Honzík se neomluví sám, řekl bych mu aby za Mirkem došel, podíval se na něj a řekl mu, jak to bylo a že to nebylo schválně. Rozhodně bych se ale nezlobil, pokud by to neudělal sám.

Po hře si můžeš kluky svolat a říct jim, že při hrách se občas něco takového stane a že je hezké, když se navzájem omluví, pokud si nechtíc způsobí nějaké zranění. Ubližovat si ve skautu přece nechcem, tak aby si to děti nebraly osobně.
27.5.2015 Ója (236 bodů)  
...