Na webu Skautqa můžete klást otázky týkající se skautingu, Junáka nebo vedení skautské družiny nebo oddílu a dostávat odpovědi od ostatních skautských činovníků.

Klikněte sem pro více informací.

Toto není oficiální web Junáka.

jak řešit stravování osmiletých vlčat na vícedenní výpravě?

0 bodů
Jak řešit stravování na vícedenní výpravě u osmiletých vlčat? Měli  jsme model-  všechno ze svých zásob, v poledne možnost teplé vody na zalití instantních polévek, neosvědčilo se, rodičům se nelíbilo, že jejich děti nemají teplé jídlo,

- každý doveze  dle rozpisu a dáme do společného, ze kterého se bude vařit, - rodiče odmítli dát dítěti, to co nejí i, když nám to pak chybělo.

Vybrali jsme peníze a nakoupili zásoby, problém byl , to vůbec na místo ubytování dopravit, nemáme auto i když jsme to částečně rozdělili dětem.

A co pití? Řešíme to čajem, ale máme  děti, které čaj  nebo štávu nepijí , a pak si doma stěžují, že měli žízen a vedoucí jim odmítli nechat koupit limonády/ kde také v lese, že jo/
2.11.2017 Spejbl  

1 odpověď (nemusí být pravdivá)

0 bodů

Většina dětí je schopná jíst jídlo, které se dá udělat na vícedenní výpravě v lese. Uvažuji zde víkendovou výpravu (pátek večer až nedělní poledne).

Co mít k jídlu. Mít teplé jídlo je vhodné a rodiče mají mají pravdu, že by se ho dětem mělo na výpravě dostat, alespoň v sobotu v poledne, ale lépe i v sobotu a pátek večer. Jídla, která jí většina dětí, a dají se vzít na výpravu, jsou těstoviny s rajčatovou omáčkou a buřtguláš, více nápadu je v této otázce: http://qa.skauting.cz/158/co-varit-v-kotliku?show=162#

Jak vzít jídlo s sebou. Osmiletá vlčata nejsou schopna vzít mnoho jídla, a někdy žádné. Jídlo je třeba být schopen dopravit buď v batozích vedoucích nebo, ano, autem. Pokud nemáte k dispozici auto (ani si ho nemůžete půjčit) a nemáte dost vedoucích, abyste všechno jídlo vzali, pak musíte zvolit jiný cíl výpravy, kam jídlo dostat dokážete (například do klubovny v městě, protože je nedaleko otevřený obchod).

Pití. Děti zcela jistě nepotřebují limonády. Dětem, které nechtějí čaj ani šťávu, dejte vodu, kterou s sebou stejně potřebujete, protože musíte vařit. Čistou vodu dokáže vypít skoro každý; pro dítě, které ji nechce, vám jeho rodiče dokážou pořadit, co mu dát.

Shrnutím, vyberte peníze, nakupte jídlo, a neste ho s sebou na zádech vedoucích. Pokud nemáte dost vedoucích, nakupte jídlo na místě, nebo si domluvte, aby vám tam někdo jídlo zavezl. Pokud nic z toho není možné, pak musíte zvolit jednodušší výpravu. Pitnou vodu musíte být schopni nabrat na místě z vodovodní sítě (i pokud nemáte sami klubovnu, možná můžete dojít do nejbližší vesnice k dobrým lidem, nebo ji musíte vzít s sebou, pak ale potřebujete auto.

 

2.11.2017 Profesor (1,080 bodů)  
...