Na webu Skautqa můžete klást otázky týkající se skautingu, Junáka nebo vedení skautské družiny nebo oddílu a dostávat odpovědi od ostatních skautských činovníků.

Klikněte sem pro více informací.

Toto není oficiální web Junáka.

jak rozhýbat středisko, aby fungovalo?

0 bodů
Skaut u nás v městě/ deset tisíc obyvatel/ funguje od devadesátých let/ tedy skoro třicet let / a mám pocit,že jsme se za tu dobu nikam neposunuli. Chybí děti,vedoucí, vybavení se  prakticky nekupuje, klubovna nám padá na hlavu,děti třeba přijdou ,ale prožijí pár schůzek, případně tábor a odchází, přitom máme možnosti,, které by nám druzí mohli závidět. vlastní barák,kousek do přírody.............A nikdo mi  nerozmluví,že nemáme na to mít na středisku aspon šedesát dětí/ dvacet benjamínků,dvacet světlušek,dvacet skautů/ Problém je v lidech,tedy spíše ve střediskovém,já si sice vážím,co pro skaut dělá ,a co všechno pro něj obětoval, jenže si myslím,že v pětašedesáti  už to prostě člověk nemůže zvládnout/ každý týden schůzka, měsíčně výprava, starost o klubovnu, přitom ještě chodí do zaměstnání, je fakt šikovný,proč mu nepomúžeme? protože nechce! Je tady sice pár vedoucích,které vedou světlušky,ale s nimi  se nejsem schopný domluvit, když jsem několikrát zavedl řeč,jak to u nás rozhýbat,tak na mě koukaly divně, jim to tak vyhovuje!!!!!! To, že na schůzky chodí pět dětí , a před registrací se uvažuje,jak to udělat,aby ty děti byly........ Mrzí mě,jak to u nás vypadá, když vidím okolní oddíly.

Potřeboval bych poradit,jak u nás ten skaut vkřísit , chtěl bych,aby to fungovalo, na nikoho se obrátit nemohu,není kdo, každý bud odešel nebo byl odejit, nechci našeho vůdce shodit, nebudu do toho tahat ORJ,
2.11.2017 derviš  

Vaše odpověď

Vaše jméno:
Soukromí: Vaše e-mailová adresa bude použita pouze pro zaslání těchto notifikací.
Anti-spamová verifikace (Odpovězte na otázku):
Pro přeskočení této verifikace v budoucnu, se prosím přihlašte nebo registrujte.
...