Na webu Skautqa můžete klást otázky týkající se skautingu, Junáka nebo vedení skautské družiny nebo oddílu a dostávat odpovědi od ostatních skautských činovníků.

Klikněte sem pro více informací.

Toto není oficiální web Junáka.

Člen oddílu neustále poštuchuje ostatní a ruší.

+1 bodů
U benjamínků máme jednoho hocha, který musí neustále vykřikovat. Ale ne k tématu, ale používá sprostá slova, křičí třeba, když se bavíme o zvířátkách párek, noha, prostě, co ho napadne a nedá se zklidnit. Musí se prostě neustále hlasitě projevit. Jakmile začne on, přidá se postupně dalších šest a schůzka jde do háje. Kromě toho s ním máme další problém, přijde k někomu a jednu mu nečekaně vrazí. Mluvili jsme o něm s rodiči, dvě schůzky byl v pohodě.

Co s tím můžeme udělat?
25.1.2016 červik  
Upraveno 25.1.2016 Profesor

2 odpovědí (nemusí být pravdivé)

+1 bodů
Ahoj,

komunikace s rodiči je určitě ten nejlepší nápad. Jednak mohou vědět, co na něj platí, a druhak bys s nimi měl konzultovat případnou návštěvu odborníka - může se jednat o poruchu soustředění apod. Doporučuji se v tomto případě obrátit na poradnu odboru Skauting pro všechny, kde mají s podobnými situacemi větší zkušenost (http://spv.skauting.cz/poradna/)

Pak mě ještě napadá stanovení jasných pravidel pro všechny - děti ve věku benjamínků testují hranice toho, co mohou a nemohou, a společné vytvoření pravidel by mohlo pomohlo jejich následnému dodržování. Je to ale aktivita na hranici světluškovského/vlčáckého věku, takže je nutné zvážit, jestli ji vaši benjamínci zvládnou.

Poslední, co mě napadá, je nechat dotyčného vybouřit - zařazovat pravidelně hry, kde může křičet a běhat podle libosti.

Ať se daří!

 

Káťa
26.1.2016 kata.smajzrova (230 bodů)  
0 bodů
Zaprvé je třeba naprosto zabránit fyzickým útokům. Musí být zakázáno někomu nečekanit vrazit. Kdykoliv něco takového udělá, pokárejte ho a udělte mu trest. Jsou nějaké okrajové případy typu "hrajeme si, ale já se pak naštvu a dám schválně silnější ránu, abych ti ublížil", ale "přijít  někomu an nečekaně mu vrazit" patří jasně do zakázané chování, které nechcete tolerovat.

Ohledně toho, že se hlasitě projevuje při aktivitách, kde to není vhodné, nevím o jednoduchém způsobu, jak to vyřešit, ale je to nejspíše běžný problém - možná by mohl poradit někdo, kdo učí v nějaké školce.

Nejdůležitější pro vás bude, aby schůzka nebyla narušena pro ostatní děti. Skautský program pro benjamínky sestává vesměs z her, jejichž hlavním účelem je zabavit děti - můžete zkusit experimentovat, a najít nové hry, při kterých bude tento kluk více zabrán do hry - anebo jeho náhodné výkřiky nebudou vadit (např. honičky).

Je rozhodně těžší vést u benjamínků, navíc kluků, aktivity, kde je třeba nekřičet.
26.1.2016 Profesor (1,080 bodů)  
...